Dragi prieteni, bucovinenii lui Dorin Goian şi Daniel Bălan au mai luat ieri o gură de oxigen, uitând meciul de sub Pietricica unde au pierdut cu 0-1, în faţa ceahlăului Piatra Neamţ. Ieri, 16 octombrie 2019, de la ora 14.00, CSM Bucovina Rădăuţi a disputat partida de fotbal,  în cadrul etapei a XIII a, Seria I din Liga a III a de fotbal, în compania oaspeţilor de la CSM Paşcani.

Rădăuţenii au deschis repede scorul, prin Ionel Stoian, chiar din minutul 2. Acelaşi Stoian, aflat într-o zi mare a mai punctat în minutele 16. Au mai marcat, ridicând spectatorii în picioare, Cosmin Ţapu pentru 3-0 în minutul 37 şi până la pauză a mai marcat, în minutul 43 şi Liviu Busuioc astfel că jucătorii noştri intrau la cabine cu un liniştitor 4-0. Acelaşi Cosmin Ţapu a marcat şi în minutul 65, pentru ca Ionuţ Plămadă să ridice scorul la 6-0, în minutul de graţie, 76 pentru ca în minutul 90, Andrei Alecsandru să mai ridice încă o dată, tribunele în picioare. Frumos şi mulţumitor 7-0, pentru ai noştri. Felicitări echipei şi staff-ului, Bucovinei Rădăuţi, pentru victorie şi realizarea scorului etapei.
  • Huşana Huşi – CSM Bacău
Dragi suporteri sperăm că echipa noastră va continua seria rezultatelor bune şi le vom ţine pumnii băieţilor noştri, sâmbătă când vor merge la Dunăre, pentru a ieşi victorioşi în meciul cu U.Dunărea de Jos