Mască individuală la preț de producător - 3,5 RON(inclusivTVA) - Click AICI
CSM Bucovina Rădăuți coordonată de pe bancă de Dorin Goian și Daniel Bălan s-a deplasat ieri, 14 august 2019, pe Stadionul,, MECANEX ” din Botoșani pentru a disputa o partidă amicală în compania echipei antrenate de Marius Croitoriu, FC Botoșani, cu ora de începere, 18.00!
În prima repriză ocaziile nu au ezitat să apară la ambele porți, echipa din Botoșani amenințând poarta rădăuțenilor cu trei ocazii ceva mai mari, la două dintre ele Zvoronciuc a avut câștig de cauză, iar la o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, stâlpul din stânga porții, salvează de la gol echipa Bucovinei! Nici echipa noastră nu a fost mai prejos, Ungurianu trimite un șut în forță peste transversala porții în urma unei faze fixe, tot în urma unei lovituri libere, extrem de aproape de a puncta a fost și Vasile Mihaeș, însă șutul său țintește bara porții apărate de Pap! Partea secundă avea să aducă și golul victoriei, Dorin Goian și Daniel Bălan s-au dovedit a fi foarte inspirați cu introducerea în teren a lui Daniel Păiuș, care în minutul 74′ expediază un șut în forță de la circa 30 de metri, fără șanse pentru portarul echipei adverse. După încasarea golului, botoșănenii au început să pună presiune pe careul echipei noastre, fără însă a avea câștig de cauză, goalkeeper-ul Bucovinei, Ionuț Puianu arătându-și din nou calitățile extraordinare prin intervențiile și siguranța pe care o dă echipei! Spre final Cătălin Coroamă a avut și el șansa de a dubla avantajul echipei rădăuțene, însă șutul său este blocat de apărarea gazdelor! Finalul de meci avea să o declare câștigătoare pe Bucovina Rădăuți, care termină această pregătire de vară neînvinsă, trupa lui Daniel Bălan și Dorin Goian, având un bilanț de 6 victorii și 3 remize! CSM Bucovina Rădăuți a început partida în următoarea formulă : ZVORONCIUC – ALECSANDRU – VITU – MIHĂEȘ – COAJĂ – BEJENAR – DĂNILĂ – PLĂMADĂ – NETBAI – IONESI. Au mai intrat : PUIANU – BUSUIOC – ANTONESEI – CIOBANU – ȚAPU – PĂIUȘ – COROAMĂ – STOIAN! Felicităm ambele echipe pentru joc și le dorim mult succes pe mai departe!!!
  Articol și foto : Cristian Plosceac
Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here